TEX2018 M-GATE School: Under the Surface of Memory Phenomena

from Monday, 25 June 2018 (09:00) to Tuesday, 3 July 2018 (18:00)
SISSA (Large Meeting Room 7th floor)

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
25 Jun 2018
26 Jun 2018
27 Jun 2018
28 Jun 2018
29 Jun 2018
30 Jun 2018
2 Jul 2018
3 Jul 2018
AM
09:30
Alessandro Treves (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- Coffee break ---
11:30
Faraneh Vargha-Khadem (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Steffen Gais (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Paul Frankland (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Paul Frankland (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Karim Benchenane (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Elisa Ciaramelli (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Liset M De La Prida (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Liset M De La Prida (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Edmund Rolls (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Remembering Daniel Amit, and Beyond (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Remembering Daniel Amit, and Beyond (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Misha Tsodyks (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Christophe Bernard (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
09:30
Participants' talks (until 11:00) (Large Meeting Room 7th floor)
11:00 --- coffee break ---
11:30
Participants' talks (until 13:00) (Large Meeting Room 7th floor)
PM
13:00 --- Lunch ---
14:00
Sheena Josselyn (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
Tim Shallice (until 17:30) (Large Meeting Room 7th floor)
13:00 --- Lunch ---
14:00
Faraneh Vargha-Khadem (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
Sheena Josselyn (until 17:30) (Large Meeting Room 7th floor)
13:00 --- Lunch ---
14:00
Steffen Gais (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
Lisa Genzel (until 17:30) (Large Meeting Room 7th floor)
13:00 --- Lunch ---
14:00
Karim Benchenane (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
Lisa Genzel (until 17:30) (Large Meeting Room 7th floor)
13:00 --- Lunch ---
14:40
Emilio Kropff Prize Lecture (until 16:00) ()
16:30
Freyja Ólafsdóttir (until 18:00) (Euler lecture hall)
13:00 --- Lunch ---
14:30
Remembering Daniel Amit, and Beyond (until 16:00) (Large Meeting Room 7th floor)
16:00 --- coffee break ---
16:30
Remembering Daniel Amit, and Beyond (until 18:00) (Large Meeting Room 7th floor)
19:30
Beyond Science (until 20:30) ()
13:00 --- Lunch ---
14:00
Francesco Battaglia (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
Research talks (until 18:00) (Large Meeting Room 7th floor)
13:00 --- Lunch ---
14:00
participants' talks (until 15:30) (Large Meeting Room 7th floor)
15:30 --- coffee break ---
16:00
participants' talks (until 17:30) (Large Meeting Room 7th floor)
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×